Světoběžník Zdeněk Podhůrský v Pochoutkách

Zdeněk Podhůrský žil v Barceloně, na koních objel další zajímavé lokality a s divadlem procestoval Česko křížem krážem. Přicestoval i do Studia chuti a uvařil. Tedy spíš usmažil a navrstvil - v Pochoutkách se totiž vyráběl Palačinkový dort. Asistovala Naďa Konvalinková a vyzvídal Patrik Rozehnal...

Smažit palačinky a házet je vzduchem naučil Zdeněk i Naďu Konvalinkovou - jak jim to šlo, můžete vidět na fotkách!

Palačinkový dort
Ingredience
mléko, hladká mouka, vejce, sůl, olej, rybízový džem, čokoládová poleva, vanilková zmrzlina, 400 g vypeckovaných kompotovaných třešní, čerstvá máta, 2 lžíce škrobové moučky, máslo a javorový sirup

Ingredience Vajíčka rozklepneme, rozšleháme s mlékem, přidáme špetku soli, vodu - 1 lžíce na jedno vejce (palačinky jsou víc vláčné), postupně přidáváme hladkou mouku. Těsto by mělo být řídké, aby se dalo lít na pánev.
Pánev vymažeme tukem a děláme palačinky. Ty potom postupně promazáváme (marmeláda, čokoláda - nutela, marmeláda...) a vrstvíme na sebe. Na závěr palačinkový dort polijeme javorovým sirupem a čokoládou.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.