Tereza Boučková upekla bulharskou musaku

Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal si pozvali do Pochoutek jako hosta spisovatelku Terezu Boučkovou. Ta dodnes ráda peče musaku podle své bulharské babičky. A tak se rozhodla, že nás ji naučí a odhalí tajemství bulharské kuchyně.

U vaření se vždy dobře povídá, takže jste se dozvěděli, co ještě dobrého vařila a pekla bulharská babička, co dobrého Tereza ochutnala a jaká jídla má ráda. Prozradila nám, jak dlouho se píše jedna kniha, jestli je lépe být hladový nebo sytý a zda jako pošťačka mohla nosit v brašně s dopisy i jídlo a proč ji honil zlý pes.

Bulharská musaka:
1 velká cibule, trochu sádla, ½ kg hovězího mletého masa, bulharská směs koření čubrica, 1 kg brambor, 3 menší cukety, jedno vajíčko, trochu mléka na rozkvedlání, sůl, pepř a zakysaná smetana

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.