Patrik Rozehnal
Moderátor pořadů Humoriáda, Pochoutkový rok, Vesele a zdravě a Hvězdné návraty.
Vystudoval jsem ČVUT - obor pozemní stavby a architektura a dále VŠE - obor oceňování nemovitostí.
V minulosti jsem vysílal na rádiu Golem, City a Vox, moderoval na TV Nova, Prima a Barrandov.
Rád cestuji, venčím fenku maďarského ohaře, fotím a plním sny svým přátelům.
Film, co mne pořád baví: Miluju starou českou černobílou komedii Eva tropí hlouposti, dál barevnou veselohru Zítra to roztočíme, drahoušku. A nesmím zapomenout ani na kouzelný seriál Taková normální rodinka...
Hudba, kterou mám rád: Takovou, která mě rozpohybuje a začnu si podupávat nohou a možná i vlnit tělem. Takovou, z jejíž melodie je slyšet optimismus a radost.
Kniha, u níž nikdy neusnu: Usnu bezpečně u každé.
Motto: Žádné heslo si nedávám. Ale chtěl bych v sobě objevovat stále nové schopnosti, zkoušet nepoznané a mít radost ze života.
Všechny články
-
Kůže věkem ztrácí pružnost a dělají se drobné ranky. Nejběžnější jsou ragády neboli pukliny
V pozdním věku se může stát, že se vám na kůži dělají trhlinky, krvácející ranky, puchýře či odřeniny. Přitom jste si jistí, že jste se nikde nezranili. Čím to je?
-
Poslechněte si: Pochoutkový rok 26. 1. 2025
Vítězný recept roku 2024: Kynutý česnekový koláč od Jany Jankůjové. Rada z etikety: Kdy nejíst burger rukama? Příběh Valašské kyselicy. Soutěž o kuchařku.
-
Buďte in a burger nikdy neberte do ruky, pokud ho dostanete na talíři, radí Ladislav Špaček
Mnoho z nás si kromě české kuchyně sem tam dopřeje i americký burger. V poslední době se často servíruje i v restauracích na talíři. Jak bychom ho měli jíst?
-
Kýla se často vrací. Při fyzické námaze noste kýlní pás, vzkazuje Kateřina Cajthamlová
Kýla nejčastěji vzniká v oslabeném místě břišní stěny. „Recidiva bývá bohužel častá. Jak už je v břišní stěně otvor a jste aktivní, může se vrátit.“ vysvětluje lékařka.
-
Poslechněte si: Pochoutkový rok 19. 1. 2025
Připomeňte si stříbrný recept roklu 2024: Dančí závitky od Václava Ségla. Rada z etikety: Jak pít digestiv na závěr stolování. Historie poličanu. Soutěž o kuchařku.
-
Borovička nebo slivovička se na závěr stolování pije pomalu. Proč, prozradí Ladislav Špaček
Po dobrém jídle s přáteli nebo ve společnosti se hodí dát si kořalku na zažívání. Pije se na ex, nebo je lepší si ji dávkovat? A můžeme si s ostatními přiťuknout?
-
Sípání nebo chrčení má řadu příčin. Hloubku dechu si tělo určuje samo, říká Kateřina Cajthamlová
Sípání, chroptění, dušnost jsou příznaky, které nám něco říkají o stavu dýchaní nebo i jiných orgánů. Rozlišujeme je podle typu zvukových projevů.
-
Poslechněte si: Pochoutkový rok 12. 1. 2025
Připomeňte si bronzový recept roku 2024: Masový bochníček a doudlebský bramborový salát. Rada z etikety: Který talířek na pečivo je ten váš? Jak se točí pivo.
-
Pečivový talířek slouží výhradně na pečivo. Je váš ten po vaší pravici, nebo levici?
Možná se vám už v nějaké restauraci stalo, že vám vedle velkého talíře připravili i malý talířek. Říká se mu pečivový. Zdá se, že někdy je na pravé straně, někdy na levé.
-
Zubní protéza nesedí? V některých případech ji lze reklamovat, radí Kateřina Cajthamlová
Na každou zubní protézu je potřeba si trochu zvyknout. Jak stárneme, objevuje se víc diskomfortu. Co se s tím dá dělat, máte ve svých rukou až v sedmdesáti procentech.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »