Mateří kašička: Přírodní zázrak, který pomáhá při mnohých chorobách

Mateří kašička je jedním ze vzácných včelích produktů. Už stovky generací před námi ji hojně využívaly při léčbě mnohých chorob a my si její zázračné účinky dnes připomeneme.

Užívá se při astmatu, žaludečních vředech, onemocnění jater, skleróze, slábnutí zraku a sluchu, padání vlasů, nechutenství, depresích, při onemocnění štítné žlázy, zánětu tlustého střeva, po chirurgických zákrocích a při celkovém vyčerpání organismu. Výčet onemocnění, při kterých mateří kašička pomáhá, je téměř nekonečný.

Přidává se také do různých mazání na kožní onemocnění a nechybí ani v kosmetických produktech. Pleť totiž vyhlazuje a zpomaluje její stárnutí. Zkrátka pomáhá uvnitř i na povrchu. Naše babičky na mateří kašičku nedaly dopustit a dobře věděly proč.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.