Pochoutky s Kateřinou Cajthamlovou

V naší Pochoutkové kuchyni jsme přivítali odbornici na zdravou výživu, doktorku Kateřinu Cajthamlovou. Ta radí se štíhlou linií televizním divákům i posluchačům Regionu. Samozřejmě, že i do Pochoutek přinesla spoustu dobrých rad, zajímavých informací a jeden zdravý (a chutný) recept...


Rychlé rizoto
Ingredience: rýže basmati, mražený hrášek, 100 g krůtí šunky vcelku, 100 g tofu, červená paprika, okurka hadovka, cibule, sýr eidam 30% a pepř
Postup:
Uvaříme rýži basmati (bez cibule i bez soli) - 6 minut vaříme, 20 minut necháme odstát. Mezitím nakrájíme zeleninu, tofu a šunku na kostičky.
Nakrájenou směs vložíme do misky, přidáme 1 1/2 lžíce oleje, trošku bílého pepře, 2 lžičky kari koření, promícháme a necháme marinovat. Nesolíme.
Před podáváním horkou rýži smícháme s připravenou směsí, na talíři posypeme předem nastrouhaným sýrem.

Kateřina Cajthamlová v Pochoutkách

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.