Z dětské herečky je mluvčí hasičů. Tereza Fliegerová má v sobě zakořeněnou touhu pomáhat
Mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová má energie na rozdávání a pořád se usmívá. V pěti letech si zahrála v pohádce, ale osud ji zavál k hasičům. Řadu let byla na tísňové lince 112 hlasem, který lidem přinášel záchranu. Hluboko v sobě má zakořeněnou touhu pomáhat.
Hlavní pracoviště Terezy Fliegerové je v Kladně, kde sídlí centrální hasičská stanice a krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. A co obnáší práce mluvčí hasičů? „Když bych to řekla ve zkratce, tak být pořád na příjmu a umět podat včasné, relevantní a správné informace,“ říká Tereza Fliegerová a letmým pohledem zkontroluje mobilní telefon.
K hasičům se dostala náhodou, když jí doma hořel odpad a sama potřebovala pomoci. Zjistila, že má mezi hasiči pár přátel. Začala se o tuto práci zajímat a nakonec se k nim přidala. Ráda vzpomíná na 11 let, kdy pracovala jako operátorka tísňové linky 112. Když před dvěma roky nastupovala na místo mluvčí, měla celkem jasnou představu, co práce hasičů obnáší.
Při zásazích hasičů často stojí před televizní kamerou. Poprvé se ale před kameru postavila už v pěti letech, kdy získala jednu z dětských rolí ve filmu Čarodějky z předměstí. Zahrála si se známými herci, jako jsou Ivan Řezáč, Jitka Asterová nebo Linda Rybová. Filmová kariéra je dnes už jen matnou vzpomínkou, různorodý a dynamický život u hasičů Terezu Friedlovou baví mnohem víc. „Opravdu to není sedavé zaměstnání, kde si člověk odkroutí osm hodin,“ usmívá se a znovu kontroluje mobilní telefon. „Každá ta událost je o něčem jiném, chce to jiný přístup. Je to takové akční.“
Co je pro Terezu Fliegerovou na práci mluvčí nejobtížnější? A jak často jí zvoní telefon? Poslechněte si v reportáži.
Související
-
Park továrníka Teyrovského desítky let chátral. Spolek Na jedné vlně se pustil do jeho záchrany
Zahrada továrníka Teyrovského ve Všenorech upadla v zapomnění. Potomci majitele a členové spolku Na jedné vlně se na to už nemohli dívat a pustili se do její záchrany.
-
Jan Bondra umí naladit flašinet i varhany. Rád by vrátil flašinety zpátky do ulic, jak bývalo zvykem
Příbramského rodáka Jana Bondru můžete potkat s flašinetem na pražském Žižkově. Předseda Společnosti přátel flašinetů a mechanické hudby tam chodí hrát lidem pro radost.
-
Ponožky ze spolku Babíkov zahřejí nohy i srdce. Šikovné pletařky myslí na děti, které je obléknou
Spolek Babíkov se snaží vracet seniorům radost ze života. Šikovné tety a babičky z celé republiky pro spolek vytvářejí výrobky, které potom putují dětem do nemocnic.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka