Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Rožmitálské madony s Ježíškem kdysi chránily stavení. Možná, že podobnou máte doma
Dřevěné madony ze zapadlého koutu Podbrdska zdobily kapličky i štíty domů po celé republice. Lidoví řezbáři jich vyřezali tisíce a je možné, že máte podobnou sošku doma.
-
Necitlivost a bolesti v nohou mohou souviset s neuropatií, způsobit je může i viróza
Začínáte zakopávat a máte pocit, že se vám zhoršila koordinace? Na vině může být neurologické onemocnění.
-
Smích prodlužuje život. Živoucím důkazem je pan Šlenc, který se letos dožil 105 let
Antonín Šlenc je o necelý rok mladší než naše republik a jeho životní elán je obdivuhodný. Na stěhování do domova pro seniory nemá čas, pořídil si totiž slepice.
-
Bušení srdce většinou nevnímáme. Zpozornět bychom měli, když ho začneme cítit, říká lékařka
Bušení srdce, zvané také palpitace, označuje vnímání vlastního srdečního tepu. Může jít o nepříjemný pocit rychleji, silněji nebo nepravidelně bušícího srdce.
-
V Divadle Na Rejdišti porota vyhlásila vítěze Pochoutkového roku. Slzy dojetí střídaly salvy smíchu
Letošní ročník soutěže Pochoutkový rok jde do finále. Do divadla pražské konzervatoře Na Rejdišti se sjeli autoři nejzajímavějších receptů z rodinných kuchařek.
-
Lidé, kteří nemají zuby, žijí o dva roky kratší život. Důvodů je hned několik
Falešné zuby už dnes mít nemusí nikdo. „Je jiná doba. To, že nemáte zuby, zabíjí lidi víc, než když mají rakoviny,“ říká zubní lékař a stomatochirurg Roman Šmucler.
-
Vojtěch Pavelčík zachraňuje poklady. Sbírá staré fotografie zachycující zaniklé Svatojánské proudy
Vltavské peřeje nad Štěchovicemi ztichly před více než 80 lety. Díky historickým fotografiím vás Vojtěch Pavelčík vezme na výlet do zaniklého světa.
-
Sběratel Petr Bílek rád listuje Hájkovou kronikou či Mattioliho herbářem. Tisky hledá až v Austrálii
Sběratel Petr Bílek tráví večery studiem knížek o knížkách. Sbírá totiž vzácné tisky. Doufá, že díky jeho péči historické knihy přečkají dalších 500 let.
-
Kladenské divadlo V.A.D. proslulo osobitým humorem. Jejich hry převzaly scény po celé republice
Za zkratkou v názvu V.A.D. se ukrývá slovní spojení Velmi Amatérské Divadlo. Tvůrčí tým Divadla V.A.D. Kladno patří ale ke špičce.
-
Za Masarykem do Lán mířily vzácné návštěvy. Na zámeckém rybníku kroužila piruety i Sonja Henie
Lány byly pro prezidenta Tomáše Gariggua Masaryka opravdovým domovem. Poprvé je navštívil v roce 1920 a strávil tam víc času než na Pražském hradě.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »