Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Skanzenem v Kouřimi zavoněl chléb a šípkový čaj. Řemeslníci lidem ukázali, jak se v zimě žilo na vsi
Kouřimský skanzen je obvykle přes zimu uzavřený. Tuto sobotu se zde ale mohli návštěvníci dozvědět, jak vypadal běžný život na vsi během zimních měsíců.
-
Národní filmový archiv pečuje také o rodinné snímky. Zachycují všední život v minulém století
Národní filmový archiv v Hradištku u Prahy opatruje nejen slavné české filmy, ale také kolekci rodinných a amatérských snímků.
-
Letec Silvestr Müller zemřel v dolech na Příbramsku. Jeho vnučka po 70 letech zjistila, co se stalo
Jeho britská rodina neměla tušení, co se s ním stalo. Až po dlouhých 70 letech ho díky internetu objevila jeho vnučka.
-
Jiří Korynta miluje filmovou hudbu. Na koncertech diriguje ve fraku se světelným mečem v ruce
Hudebník Jiří Korynta dokáže publikum dojmout i rozesmát. Miluje filmovou hudbu a emoce s ní spojené. V 18 letech založil Pražský filmový orchestr, který sám diriguje.
-
Mistr houslař Václav Pikrt vyrábí špičkové nástroje. Na jeho housle hrají v Americe i v Japonsku
Václav Pikrt začal hrát na housle v první třídě. Později se u mistrů oboru učil housle vyrábět. Z lásky k uměleckému řemeslu se stal koníček i povolání na celý život.
-
Martin Říha umí vyrobit křeslo do raketoplánu i kopýtka. Za sebou má desítky filmových projektů
Film je kouzlo, říká Martin Říha z Praskoles. Pro české i zahraniční produkce vyráběl čertovská kopýtka, figuríny zvířat a nepočítaně párů historických bot.
-
Brhlíka u krmítka bezpečně poznáte, pohybuje se po něm s hlavou dolů, radí ornitolog
Ornitologové od pátku až do neděle sčítají ptáky na krmítkách. Se sčítáním jim v rámci projektu Ptačí hodinka každoročně pomáhají desítky tisíc lidí.
-
Učitel fyziky zachraňuje domečky pro panenky. Opravovat polámaná křesílka je balzám na duši
Lukáš Novotný začal před lety sbírat domečky pro panenky. Nejstarší kousek v jeho sbírce je starý téměř 100 let.
-
Karel Uzel zná všechny turistické trasy na Mělnicku zpaměti. Jeho značky provázely generace turistů
Značkař musí být přesný a důsledný, říká Karel Uzel, jehož životní vášní bylo značení turistických tras. Neúnavný propagátor Mělnicka obdržel Bronzový řád města Mělníka.
-
Kostelní hodiny v Praskolesích se stále natahují ručně. Existují už 110 let
Hodiny od firmy Ludvík Heinz z Prahy byly na věž kostela svatého Mikuláše v Praskolesích umístěny v říjnu roku 1914.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »