Jana Homolová v 85 letech odevzdala služební průkaz biletářky v Divadle Gong. Stará si ale nepřipadá
Stále usměvavá Jana Homolová dělala biletářku v Divadle Gong 25 let a ani jednou se nestalo, že by nepřišla do práce. V Gongu vystřídala práci šatnářky, pokladní, ale nejraději vítala návštěvníky a kontrolovala jim vstupenky. Teď se rozhodla skončit a přenechat práci mladším. Redaktor Honza Macoun ji doprovázel při odevzdání služební průkazky.
„Ano prosím, já už jsem skončila, protože sem chodím 25 let a tak si myslím, že to stačilo,“ říká biletářka, která má na všechno odpověď a pořád se směje.
Ve svých 85 letech je paní Homolová stále aktivní a plná energie. Má ráda lidi a kulturu, cestuje a cvičí. Celý život pracovala v projektové kanceláři. Po odchodu do důchodu ale potřebovala do společnosti, a tak začala pracovat pro Divadlo Gong. Nejprve jako šatnářka, potom jako pokladní a nakonec se stala biletářkou. Vzpomíná, že jednu dobu jí říkali „manažerka dveří.“
„To bylo až posléze, když se ten manažér uchytil. Jinak jsem byla biletářka, trhala bilety.“
V Gongu spočítali, že paní Homolová trhala lístky u 1 350 představení a 270 000x řekla návštěvníkům „Dobrý večer.“ S těmi, kteří do divadla chodili pravidelně, už si prý pomalu mohla i tykat. A jak se návštěvníci podle ní za těch 25 let změnili? „No někteří podstatně zestárli,“ odpovídá na tuto otázku Honzy Macouna dáma, která si ani v 85 let stará nepřipadá.
A na jaká představení se paní Homolová v Gongu nejvíce těšila? To můžete slyšet v reportáži Honzy Macouna.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.