V Českém rozhlasu Střední Čechy pracuji jako redaktorka publicistiky a mimo jiné připravuje příspěvky do pořadů Výlety, Doktorská rada a Hobby magazín.
Pracovala jsem v agenturách Euro RSCG a JWA Prague. Původně jsem ale vystudovala hru na klavír na Pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU v Praze a jako klavíristka jsem až do roku 2000 koncertovala pravidelně v Čechách i v zahraničí.
Své hudební zkušenosti jsem zúročila v letech 2006-2009 jako hudební redaktorka a moderátorka stanice Český rozhlas 3 - Vltava.
Ve volných chvílích si ráda poslechnu veškerou dobrou hudbu - od jazzu přes tradiční lidovou hudbu, rock i klasiku a dechovku - a to nejlépe na koncertech, kde je přímý kontakt s umělci.
Ráda by měla více času na divadla i kina, ale když mám konečně volno, odjíždí co nejrychleji z Prahy do přírody - po Středočeském kraji nebo do oblíbených Jeseníků.
Film, co mne pořád baví: Prázdniny v Římě (poprvé jsem ho viděla ve 13 letech a od té doby asi 40x - mám na ten film už asi Pavlovův reflex, dokonale mi totiž navozuje pocit prázdnin a naprostého volna). Ale jinak každá dobrá komedie - koneckonců film už kdysi dávno vznikl proto, aby lidi především BAVIL.
Hudba, kterou mám ráda: Pokud jde o skladatele, tak Debussyho a Mozarta. Jejich hudba je tak pozitivní, že dokáže vždy zlepšit náladu. Ale dále to je například česká skupina Camael, Gilbert Bécaud, Keith Jarreth, Phill Collins, Céline Dion, Magdaléna Kožená a José Cura.
Kniha, u níž nikdy neusnu: Upřímně, dnes si času, kdy můžu konečně spát, vážím natolik, že knihy nevítězí. Je ale pravda, že jsem kdysi dávno trpěla nespavostí nad známými trháky Jih proti severu a Tři mušketýři... V poslední době jsem dlouho večer sedávala nad knihou The Secret (Tajemství) a doma mám poměrně vysoký komínek esoterických knih, které si podle nálady a potřeby průběžně pročítám.
Motto: Všeliké kvaltování toliko pro hovada jest (J. A. Komenský)
Všechny články
-
Archeolog Zdeněk Neustupný má na své práci nejraději rozmanitost
Archeolog Zdeněk Neustupný se archeologickým výzkumům věnuje už 25 let. Je vedoucím územního odborného pracoviště středních Čech Národního památkového ústavu v Praze.
-
Zánět středního ucha nejčastěji vzniká ze silné rýmy
Rýma a silné nachlazení mohou přinést nepříjemné komplikace. Zánět se Eustachovou trubicí přesune někdy i do středního ucha. Nejčastěji to postihuje děti.
-
Akustické panely jsou oblíbeným designovým doplňkem moderních interiérů
Akustické obklady jsou příjemným estetickým doplňkem moderních interiérů. Podle výběru konkrétního typu můžete touto cestou vyřešit odhlučnění stěn.
-
V Roztokách u Prahy v sobotu opět oživne velkolepé modelové kolejiště
Už dvacet let členové Klubu železničních modelářů v Roztokách u Prahy budují velkolepé modelové kolejiště, ve kterém může najednou vyjet až deset vlakových souprav.
-
Chovatelka grifonků Jamila Pidrmanová dbá především na výcvik svých mazlíčků
Oblíbila si především grifonky a s nimi už 33 let jako členka Klubu grifonků a brabantíků získává četné medaile na výstavách i závodech doma i v zahraničí.
-
Budňanská skála v Karlštejně je geologický unikát. Nabízí pohled na hranici dvou vývojových období
Středočeský Karlštejn není zajímavý jen krásným středověkým hradem. Cestou ke známé památce narazíte i na jeden pozoruhodný geologický unikát. Tak zvanou Budňanskou skálu.
-
Svrab je nepříjemný kožní problém. Nakazit se můžete kdekoliv
Napadení kůže zákožkou svrabovou je též známé jako svrab. V poslední době je jeho výskyt stále častější, přestože byl u nás už před mnoha lety téměř zcela vymýcen.
-
Roztroušená skleróza nejčastěji postihuje mladé lidí
Onemocnění roztroušenou sklerózou není příliš časté. Postižené pacienty ale ve většině případů postupně vyřazuje z běžného života a pracovního procesu.
-
Zánět sedacího nervu poznáme podle silné bolestivosti, která vystřeluje do nohou
Problémy se zády mohou způsobovat nejrůznější bolesti nebo omezení pohybu. Specifické potíže ale přináší zánět sedacího nervu.
-
V Přírodní rezervaci Kuchyňka se vrátíte do časů, kdy měly brdské lesy svou jedinečnou atmosféru
Brdský vrch Kuchyňka upoutal pozornost už v roce 1933. Již tehdy byla celá vrcholová partie prohlášena chráněným územím díky svému zachovalému původnímu lesnímu porostu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »