V Českém rozhlasu Střední Čechy pracuji jako redaktorka publicistiky a mimo jiné připravuje příspěvky do pořadů Výlety, Doktorská rada a Hobby magazín.
Pracovala jsem v agenturách Euro RSCG a JWA Prague. Původně jsem ale vystudovala hru na klavír na Pražské konzervatoři a hudební fakultě AMU v Praze a jako klavíristka jsem až do roku 2000 koncertovala pravidelně v Čechách i v zahraničí.
Své hudební zkušenosti jsem zúročila v letech 2006-2009 jako hudební redaktorka a moderátorka stanice Český rozhlas 3 - Vltava.
Ve volných chvílích si ráda poslechnu veškerou dobrou hudbu - od jazzu přes tradiční lidovou hudbu, rock i klasiku a dechovku - a to nejlépe na koncertech, kde je přímý kontakt s umělci.
Ráda by měla více času na divadla i kina, ale když mám konečně volno, odjíždí co nejrychleji z Prahy do přírody - po Středočeském kraji nebo do oblíbených Jeseníků.
Film, co mne pořád baví: Prázdniny v Římě (poprvé jsem ho viděla ve 13 letech a od té doby asi 40x - mám na ten film už asi Pavlovův reflex, dokonale mi totiž navozuje pocit prázdnin a naprostého volna). Ale jinak každá dobrá komedie - koneckonců film už kdysi dávno vznikl proto, aby lidi především BAVIL.
Hudba, kterou mám ráda: Pokud jde o skladatele, tak Debussyho a Mozarta. Jejich hudba je tak pozitivní, že dokáže vždy zlepšit náladu. Ale dále to je například česká skupina Camael, Gilbert Bécaud, Keith Jarreth, Phill Collins, Céline Dion, Magdaléna Kožená a José Cura.
Kniha, u níž nikdy neusnu: Upřímně, dnes si času, kdy můžu konečně spát, vážím natolik, že knihy nevítězí. Je ale pravda, že jsem kdysi dávno trpěla nespavostí nad známými trháky Jih proti severu a Tři mušketýři... V poslední době jsem dlouho večer sedávala nad knihou The Secret (Tajemství) a doma mám poměrně vysoký komínek esoterických knih, které si podle nálady a potřeby průběžně pročítám.
Motto: Všeliké kvaltování toliko pro hovada jest (J. A. Komenský)
Všechny články
-
Jakub Greschl překonal těžký tělesný handicap a procestoval čtvrtinu zeměkoule
Cestovat do dalekých zemí s vážným tělesným postižením, sám s batohem, to je skutečná výzva. Jakub Greschl proto svůj cestovatelský projekt nazval „Nic Není Nemožné“.
-
Pro Renátu Modrákovou je práce se středověkými rukopisy celoživotní vášní
Renáta Modráková je jako specialistka na středověké rukopisy Národní knihovny České republiky v každodenním kontaktu s naším národním kulturním bohatstvím.
-
Vrátili jste se z dovolené slabí a bez energie? Příčinou může být chudokrevnost
Nemoc zvanou „anémie“ velmi výstižně vysvětluje její český název – chudokrevnost. Tato nemoc není častá, je ale nepříjemná.
-
V Domě přírody Českého krasu se seznámíte s jedinečností tohoto geologicky významného území
Letos byl slavnostně otevřen Dům přírody Českého krasu. Multifunkční objekt s vnitřní i vnější expozicí vznikl v těsné blízkosti slavných Koněpruských jeskyní na Berounsku.
-
Únavový syndrom si mnoho lidí uvědomí po návratu z dovolené
Stálý pocit únavy provází mnoho lidí. Někdo se z letní dovolené vrátil odpočatý, někdo jiný má naopak pocit, že dovolenou ani neměl a stále cítí únavu.
-
Fasádu poškozenou od ptáků stačí opravit jen lokálně, je ale potřeba dodržet přesný postup
Nová, hezky upravená fasáda hraje často ve vzhledu a celkové úpravě domu prim. Bývá proto nepříjemným překvapením, když se setká s útokem okolních živočichů.
-
Přišla o práci a tak založila Medvídkov. V originálním hračkářství se každý cítí jako v dětském ráji
Paní Vlaďka Holá z Kladna vždy ráda šila a pletla pro své vlastní děti hračky. Netušila, že své zkušenosti ze života jednou zúročí a budou jí nakonec i živit.
-
Při zmijím uštknutí je první pomoc rozhodující
Uštknutí zmijí není nic příjemného a pro postiženého může skončit i smrtí. Ze všeho nejdůležitější je samotná prevence a rychlá první pomoc.
-
Paní Alena Kramešová vsadila při budování své křepenické pekárny na kvalitu
Paní Alena Kramešová vždy ráda pekla. Svůj tradiční kvasový domácí chléb nejprve vyráběla pro přátele, postupně ale vybudovala vyhlášenou rodinnou pekárnu.
-
Na dovolenou s sebou přibalte i lék na alergii
Kdo by nechtěl vyzkoušet nějakou specialitu zahraniční kuchyně. Jenomže se může stát, že něco okusíme a teprve poté zjistíme, že jsme na dané jídlo silně alergičtí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »