Co dělám v rozhlase: V Českém rozhlase pracuji jako redaktorka publicistiky. Hledám zajímavé lidi a místa a s mikrofonem cestuji po celém regionu. Snažím se dostat i tam, kam se posluchači běžně nedostanou, a upozornit je na pozoruhodná místa v jejich okolí. A nebojím se kvůli tomu vlézt třeba do klece ke gepardovi.
Před rozhlasem: Vystudovnou mám andragogiku a personální řízení na Karlově Univerzitě. Pracovala jsem v Krátkém filmu i v Pražské informační službě. Hezké vzpomínky mám na krásných 12 let v kladenském Divadle Lampion, kde jsem si zahrála Sněhurku, Popelku i Míčka Flíčka. Potom mne okouzlil svět rádia. Na komerčních stanicích jsem si vyzkoušela práci zprávařky i reportérky.
Co mě baví: Moje práce je můj splněný sen. Jezdím ve všední dny na výlety a prolézám místa, která bývají označená cedulkou "Nevstupovat!" Cestování je totiž mojí velkou vášní. Nenechám si ujít žádnou příležitost vyšplhat se na kopec, rozhlednu či kostelní věž. Po Praze se ve volném čase pohybuji zásadně pěšky. Baví mne prohlížet si naši metropoli očima turistů a obdivovat nádheru, kterou obyvatelé Prahy už ani nevnímají. Miluju večery v divadle a je mi jedno, jestli je to opera, pantomima, činohra nebo nový cirkus. Mám ráda tu zvláštně slavnostní atmosféru před představením i vůni zákulisí. Mojí tajnou vášní zůstalo ale loutkové divadlo.
Všechny články
-
Říčanské muzeum získalo vzácný výtisk Babičky. Nechybí v něm ani věnování Boženy Němcové
Vzácný výtisk knihy z depozitáře Muzea Říčany byl zcela jistě mnohokrát přečtený. Na první pohled je patrné, že knížka putovala z ruky do ruky.
-
Kolik mělo Československo námořníků? Dozvíte se to v Námořním muzeu ve Veletově na Kolínsku
Česko sice moře nemá, ale ve Veletově na Kolínsku můžete navštívit Námořní muzeum. Parta nadšenců tam sbírá příběhy lidí, kteří se plavili na zaoceánských lodích.
-
Poslední výstřely 2. světové války padly ve středních Čechách
Nacistické Německo kapitulovalo v noci z 8. na 9. května a svět se radoval, že je válce konec. Některé německé jednotky ale pokračovaly v boji.
-
Smíchovský tank se bojů nikdy neúčastnil. Na podstavec putoval rovnou z výrobní linky
Tank číslo 23 do Prahy nepřijel v květnu, ale až v červenci roku 1945. Natřený na růžovo teď stojí ve Vojenském technickém muzeu v Lešanech.
-
Nutkání na močení může být začarovaný kruh. Důležité je se nestresovat, říká Kateřina Cajthamlová
Časté nutkání si odskočit na toaletu je nepříjemná a obtěžující záležitost. Zásadním způsobem ovlivňuje a narušuje běžný chod života.
-
Kroniky už nešustí papírem, jsou digitální. Kronikářka Hlavence dopisovala kroniku 25 let zpátky
Kroniku by měla vést každá obec, přičemž zápis do kroniky musí být proveden aspoň jednou za rok. Obecní kronikáři ale často chybí.
-
Reklamy na Ottovo mýdlo hýřily barvami a vtipem. Továrník využíval sílu propagace už před sto lety
Podnikatel František Otta vlastnil továrnu na mýdlo, jedlé tuky a čistící prostředky. Historické reklamní poutače na jeho výrobky zobrazují nadšené hospodyňky i děti.
-
Mělnický historik Karel Lojka dostal nečekaný dárek: 50 let ztracenou kroniku Skuhrova
Když o Mělníku něco nevíte, zeptejte se regionálního historika Karla Lojky. Původní profesí projektant propadl kouzlu fotografie.
-
Alej u Brandýsa nad Labem zdobí nový kříž. Ten původní se rozpadl na třísky
Na rozcestí u kříže na okraji Brandýsa poutníci odpočívají už 200 let. Teď se dřevěný kříž v Aleji prvňáčků dočkal výměny. Od původního je téměř k nerozeznání.
-
Záda bolí na mnoho způsobů. Nejvíce dostávají zabrat bederní obratle, říká Kateřina Cajthamlová
První degenerativní změny na páteři začínají vznikat už od 20 let našeho věku, a to i tehdy, když za sebou nemáme žádný úraz nebo žádnou vrozenou vadu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »