Výlety, Hobby magazín, Zahrádkářská poradna, Příběhy lidí z našeho kraje, reportáže ze zajímavých akcí a ze života lidí s handicapy a Pochoutkový rok, to je moje současná práce v rozhlase. Je to práce mnohobarevná, obohacující. Seznamuji se s lidmi, kteří něco umějí a vědí, okouzlí mě a já se to okouzlení snažím předat vám, ve svých příspěvcích.
Dlouhá léta jsme se potkávali v denním vysílání, kdysi jsem úspěšně prošla konkurzem na moderátorku Českého rozhlasu a před tím (v roce 1995) konkurzem do komerčního rádia. Původně jsem byla učitelkou (obor jsem vystudovala na UK v Praze).
V minulosti jsem v rozhlase vytvořila seriály různých zaměření: Hudební abecedy, Mikrofóra nebo Víkendové siesty (rozhovory s osobnostmi kultury nebo sportu). Také seriály pořadů o víně Červený a bílý I. a II., o pivu Vyvalte sudy (s Františkem Richterem jsme pak o pivu napsali knihu Pivo jako křen), o šumivých vínech Bublinky, o lihovinách a destilátech Palírna (všechny získaly ocenění na mezinárodním festivalu gastronomických pořadů Znojemský hrozen). Pro Dvojku jsem připravovala a moderovala hudební pořad Polední hrátky.
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany odměnil v roce 2015 můj dokument Poslepu Cenou za publicistické práce zaměřené na téma zdravotního postižení v rozhlasové kategorii. Dokument získal I. místo.
Miluju svou rodinu, místo, kde žiju (kousek od Máchova jezera), miluju Prahu a náš kraj, svou práci, mám ráda své přátele a dobré lidi obecně. Ráda čtu, fotím, maluju, procházím se přírodou i městem, často sedávám v divadle (jako dlouholetá porotkyně Cen Thálie), jezdím na kole i bruslích a ráda se směju.
Všechny články
-
Malý farmář: Skupinka nadšenců na okraji Velvar učí děti lásce k přírodě. Zapojuje i starší generace
Malý farmář, to je skupinka nadšenců, která na okraji Velvar vytvořila místo, kde zvířata a lidé žijí v harmonii a kde se děti učí úctě a lásce k přírodě.
-
Divadlo VZHŮRU NOHAMA pomáhá hercům s handicapem. Už pošestnácté pořádá Rynholecký festiválek
Divadlo VZHŮRU NOHAMA funguje od roku 2001 jako nezávislé divadelní uskupení. Věnuje se divadelní tvorbě ve specifických skupinách.
-
Klub vábičů zvěře: Vábničky se vyrábějí z mnoha materiálů. Nejstarší byly opracované krocaní kosti
Hlavním posláním klubu je sdružovat myslivce, kteří při své činnosti využívají vábení zvěře jakožto lovecké metody nebo metody k pozorování a obeznání zvěře.
-
V pražských Chotkových sadech narazíte na unikátní pomník spisovatele Julia Zeyera
Prvním veřejným městským parkem v Praze byly Chotkovy sady v sousedství Letohrádku královny Anny, který je součástí areálu Pražského hradu. Otevřeny byly v roce 1833.
-
Likvidátor buxusů se jmenuje zavíječ zimostrázový
Zimostráz neboli buxus, lidově krušpánek, je stálezelený keř nebo stromek s drobnými listy pocházející ze Středomoří. U nás ho pěstujeme jako okrasnou dřevinu.
-
Dělám to pro radost, to je nejdůležitější, říká Blanka Šulcová. Před 6 lety začala tvořit plastiky
Ve velkém sále Regionálního muzea Mělník si do 29. června můžete prohlédnout díla výtvarníků Blanky a Zdeňka Šulcových. Oba jsou rodáci z Mělníka a žijí na Kokořínsku.
-
Zbavte se květopase jahodníkového, nebo on vás zbaví úrody jahod
Pokud vám květy na jahodnících v uplynulém týdnu pomrzly, tedy zhnědly až zčernaly, odstraňte je. Kromě mrazu může na jahodníku řádit i malý tmavý brouk s šedými chloupky.
-
Stopy druhé světové války lze najít i 80 let po jejím ukončení. Nálezy jsou na Mladoboleslavsku
O jednom z lesů v Pojizeří se ví, že v něm na konci 2. světové války tábořila Rudá armáda. Prošli jsme se tam s Martinem Dobešem, spolupracovníkem mladoboleslavského muzea.
-
Mulčovacích materiálů je na výběr více. Použít můžeme i slámu, listí, štěpku, kamínky nebo karton
Mulč je v podstatě jakýkoliv pokryv povrchu půdy organickým materiálem. A mulčování je jev okoukaný z přírody. Tam, kde napadalo listí, se v záhonu vláha udrží déle.
-
Před 80 lety lidé oslavovali konec války. Na Mladou Boleslav ale začaly dopadat letecké pumy
Jan Juřena, archivář Státního okresního archivu v Mladé Boleslavi, a Sylva Městecká, odborná pracovnice Muzea Mladoboleslavska, hovoří o bombardování města 9. května 1945.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »